Někdy vejdete do kavárny, zapnete notebook a bezradně se rozhlížíte kolem (a teď nemyslím po zásuvce). Pot z čela vám solí klávesnici, čas se přepnul do sprint módu a kurzor na bílé stránce neúnavně bliká kdesi vlevo nahoře.

A jindy vejdete a ona už tam sedí.

Múza. V ideálním případě celá jejich partička.

Kam se za nimi můžete vydat?

1) Na pražská Jatka

Patří múzy na jatka?

Múzy tipuju na zdejší štamgastky a nedivím se jim ani trochu. Panákujou tu na baru, pomáhají barmanům, vysedávají na křesílkách mezi knihami i na židlích, co visí ze stropu.

F. mě sem nedávno vzal na rande na Cirkus a ještě před představením, při welcome limče a lehký večeři, mě ty krásný neviditelný holky zlíbaly od vlasů až po balerínky. Nápad na tenhle příspěvek vznikl právě tady. Mají tu i psací stroj, jen si do něj nezapomeňte dát papír jako já. :)

2) Do plzeňské Garáže

V Garáži parkuju s notebookem skoro při každé návštěvě svého rodného kraje. Když Múzy zrovna nemají chuť na kofein, u stolů obalených komiksy popíjí legendární kakao s marshmallow. A dost možná se tu cítí fajn díky bezpečné náruči superhrdinů v nadživotní velikosti, kterých jsou tu plné zdi.

Je to krásná podívaná, barevná, hravá, inspirativní. Odhaduju, že cca polovina mé tvorby za poslední dva roky vznikla právě tady.

3) Do kutnohorského Blues Café

Kutná Hora se stala nejpopulárnější (a zatím jedinou) cílovou destinací mých kreativních single víkendů. Jenom já, knížka a zápisník, cappuccino a koláč mezi deskami a už si surfuju na kreativní vlně.

Někdy si odtud Múzy berou kafe s sebou na hradby Vlašského dvora, kde taky dostal první reálné obrysy nový e-book, který teď tvořím. Potkala jsem se tu s těmi číčami brzy ráno, ještě před snídání. Setkání tak příjemný, že mi to nedalo ho nezdokumentovat. :)

Další díl bude o tom, kam chodí Múzy na piknik. ❤

Pokud ho nechcete promeškat, pak to jistí lajk šperkařského Facebooku anebo přihláška do databáze nekonečné inspirace. :)