Kafe s múzou

19.–23. ledna 2023 / zdarma

2. ročník spisovatelského online festivalu

KAFE S MÚZOU

LÁSKA K PSANÍ / PROCES TVORBY / PLNĚNÍ SNŮ

Co a kdo je na programu

ROZHOVORY / AUTORSKÁ ČTENÍ / INSPIRACE / POVZBUZENÍ

Naše festivalové host(k)y nespojuje hromada vydaných bestsellerů ani vitrínka plná literárních ocenění, ale láska k psaní. K psaní jako procesu. Přijď si poslechnout jejich osobní inspirativní příběhy, zákulisí vzniku jejich knížek i vztahu s múzou, vnitřním kritikem, postavami. O tom, proč tvoří, co je jejich hnací motor a jak se nebát otevřít šuplík i srdce a pustit svoje dílo do světa.

Festivalem tě provedu já, Martina Heš, spolu s mým kamarádem a spisovatelským koučem Pepou Šormem. Je totiž skvělé nebýt na věci sama/sám. Ať už jde o psaní, nebo jinou tvorbu. Třeba festivalovou. :)

Marti Hes
Pepa Sorm

Marťa Heš nad kávou šperkuje texty, píše povídky a knihy. Na podzim 2020 jí vyšla prvotina, novela Tvůrčí restart: Lázně pro spisovatele v krizi. Aktuálně připravuje k vydání svou druhou knížku Po hlavě do podivna. V její podpůrné skupině Spisovatelské cappuccino sdílí svá díla, radosti i strasti více než 600 úžasných tvůrčích duší. 

Ráda se toulá kolem řeky, čte a hešuje hecuje lidi k psaní – třeba pomocí spisovatelských webinářů a výzev, Povídkového nenávodu, kurzu Vypěstuj si psací návyk za 21 dní a letos už 2. ročníku festivalu o lásce k psaní Kafe s múzou.

Pepa Šorm miluje psaní a koučování. 

Po dvanácti letech v nakladatelství se vydal na dráhu kouče a kromě psaní koučuje také osobní strategie a hluboké bloky. 

Píše od patnácti, ale pořádně se vypsal až po třicítce. Vydal historické komiksy Jan Zajíc, Obušky a Něžná revoluce a 100 let ŠMT

Když právě nekoučuje, nepíše, nestuduje, nečte, nemedituje, nekreslí, nejezdí na kole (a nesjíždí seriály), užívá si čas se ženou a dcerou.

Kdo přijal naše pozvání na virtuální kafe?

Jana Poncarova Kafe s muzou

Jana
Poncarová

S autorkou 5 románů inspirovaných skutečnými událostmi o čerstvě dopsané knize, o zdrojích inspirace a o tom, proč se bráníme označení spisovatel(ka).

David Evans Kafe s muzou

David
Evans

Jak sestavit příběh dle tradiční struktury a zároveň zůstat originální? O psaní hororových příběhů s britským autorem, hercem a podcasterem.

Klára Kafe s muzou

Klára
Mayerová

S ilustrátorkou a autorkou s osobitým humorem o tom, jak psát o těžkých tématech a co si počít, když na vás nefungují klasické rady pro spisovatele.

Barb Rydl Kafe s muzou

Barb
Rýdl

O psaní napřeskáčku, strastech crowdfundingu i o tom, co dělat, když ti vlastní příběh nedá spát, s autorkou a ilustrátorkou trilogie Ten, co kráčí se smrtí.

Kafe s múzou: Niky Melia

Niky
Melia

O spisovatelském randění, tvůrčím procesu a o tom, dovolit si nenapsat vůbec nic – s Niky, která mluví tancem a tančí se slovy.

Jitka Holasova Kafe s muzou

Jitka
Holasová

Jak a proč vydat ručně vázanou knihu? S autorkou Chyť bizona o digitální hygieně a Ať se ti něco stane o tématu přirozené smrti.

Andrew Power Kafe s muzou

Trey
Roque

S autorem více než 260 songů a novely Space Truckin’ Vampire o tom, jak napsat alternativní sci-fi, která není mainstreamová.

Katka Bukáčková

Kateřina Beáta
Bukáčková

S terapeutkou a autorkou knihy Devět o podpoře při psaní, čekání na inspiraci a o tom, že spisovatelství nemusí být řemeslo, které se dá vysedět.

Ali a David Kafe s muzou

Alice a David
Kirš

O tom, jak vznikala společná knížka Světlo ve tmě, jak se tvoří v páru a jak to dopadne, když si vysníte vlastní nakladatelství, s Ali a Davidem, milovníky života v lehkosti.

Lena Kafe s muzou

Lena
Valenová

S autorkou knih Moře nálezů a ztrát, Bohemian Royals, Cool Girl!#Sledujmě (nejen) o tom, jaké to je, když podle vaší knížky vzniká celovečerní film.

Jéé, to bude boží. Fakt je to zdarma?

Fakt. Těšíme se na tebe!

Kafe s múzou. Přidej se