Kafe s múzou

8.–12. dubna 2024 · zdarma

3. ročník spisovatelského online festivalu

KAFE S MÚZOU

láska k psaní · proces tvorby · plnění snů

Co a kdo je na programu

rozhovory · autorská čtení · inspirace · povzbuzení

Naše festivalové host(k)y nespojuje hromada vydaných bestsellerů ani vitrínka plná literárních ocenění, ale láska k psaní. K psaní jako procesu. Přijď si poslechnout jejich osobní inspirativní příběhy, zákulisí vzniku jejich knížek i vztahu s múzou, vnitřním kritikem, postavami. O tom, proč tvoří, co je jejich hnací motor a jak se nebát otevřít šuplík i srdce a pustit svoje dílo do světa.

Festivalem tě provedu já, Martina Heš, spolu s mým kamarádem a spisovatelským koučem Pepou Šormem. Je totiž skvělé nebýt na věci sama/sám. Ať už jde o psaní, nebo jinou tvorbu. Třeba festivalovou. :)

Martina Hes

Martina Heš nad kávou šperkuje texty, píše povídky a knihy. Vydala novely Tvůrčí restart: Lázně pro spisovatele v krizi (2020) a Po hlavě do podivna. (2023).

V její podpůrné skupině Spisovatelské cappuccino sdílí svá díla, radosti i strasti více než 800 tvůrčích duší. 

Ráda se toulá kolem řeky, čte a hešuje hecuje lidi k psaní – třeba pomocí spisovatelských webinářů a výzev, Povídkového nenávodu, kurzu Vypěstuj si psací návyk za 21 dní a letos už 3. ročníku festivalu o lásce k psaní KAFE S MÚZOU.

Šálek s Marti a Pepou

Pepa Šorm miluje psaní a koučování. 

Po dvanácti letech v nakladatelství se vydal na dráhu kouče a kromě psaní koučuje také osobní strategie a hluboké bloky. 

Píše od patnácti, ale pořádně se vypsal až po třicítce. Vydal historické komiksy Jan Zajíc, Obušky a Něžná revoluce a 100 let ŠMT. Brzy se k nim přidá detektivka Temný odkaz a knížka o Antisovi, pejskovi, co létal.

Společně s Marti pořádá pravidelné Pondělní šálky na Zoomu (2 online setkání měsíčně, která posunou tvé psaní vpřed).

Kdo přijal naše pozvání na virtuální KAFE?

Jana Poncarova Kafe s muzou

Jana
Poncarová

O vlastním pokoji, prostoru a času na tvorbu a o tom, jak se psaní prolíná s naším životem. S autorkou 6 románů inspirovaných skutečnými událostmi, bez které by Kafe nebylo Kafem.

Yenkee KAFE

Jan Yenkee
Kalina

S autorem mysteriózního sci-fi románu Úděl Hvězdorozených o vydání knihy na Pointě, inspiraci havajskými ostrovy, roli naivity v 7letém tvůrčím procesu a křtu knihy v planetáriu.

Lucie KAFE

Lucie
Konečná

Jaké to je, tvořit scénáře k seriálům, které sledují statisíce diváků? Je zábavnější psát román, nebo scénář? A věčná otázka: dá se u nás psaním uživit? Inspirace od autorky knih VířivkaHoupačky.

Luke KAFE

Luke
Turvey

O psaní akčních scén, publikování na Amazonu a o vlivu AI na psaní s milovníkem neomezené síly kreativity a autorem sci-fi space opery Amethyst.

Veru Gíta KAFE

Veru
Gíta

S autorkou básnické sbírky Rýmy přítomnosti a vznikajícího terapeutického románu Viki, dlouhá podkolenka o skupinovém psaní a o tom, a jak se nebát autenticity.

David Evans Kafe s muzou

David
Evans

Jak sestavit příběh dle tradiční struktury a zároveň zůstat originální? O psaní hororových příběhů s britským autorem, hercem a podcasterem.

Jitka Ládrová KAFE

Jitka
Ládrová

S autorkou fantasy románu Němé duše o psaní na rodičovské a konkurenční výhodě spisovatele-člověka oproti AI. Tipy na propagaci knih included.

Linda Malenovská KAFE

Linda
Malenovská

Jak a kdy psát, když máš nula volného času? A jak se píše na zakázku pro velké nakladatelství? Inspirace od autorky, terapeutky a iniciátorky projektu AHA rodičovství.

Lucie Koča KAFE

Lucie
Kočandrlová

S marketingovou manažerkou online nakladatelské služby Pointa o... (uvidíme, doplníme!). Otázky navrhni ve skupině Spisovatelské cappuccino. Zeptáme se Lucky za tebe!

Tara Svobodová KAFE

Tara
Svobodová

O psaní terapeutického autobiografického románu a o povzbudivém pohledu na tvůrčí bloky s průvodkyní na cestě vnitřní transformace a autorkou knihy Znovuzrození.

Jéé, to bude boží. Fakt je to zdarma?

Fakt. Těšíme se na tebe!

Kafe s múzou. Přidej se