Pevná mezera 3× jinak

Pevná (neoddělitelná) mezera je ve fázi finálního ladění mého nového e-booku tématem č. 1. Jak víte, textovým šperkařením bych mohla trávit (a vlastně se to skoro děje) celé hodiny, dny, životy.

Místo jako ryba ve vodě jednoho dne zlidoví přirovnání jako Heš mezi slovy a větami. Ještě si na mě vzpomenete, vám říkám! :D

A co by to bylo za textové šperkaření bez pevných mezer, záchranných lan (nejen) pro předložky a spojky visící na konci řádku jako nad propastí?

1) ctrl + shift + mezerník

Wordovskou podobu pevné mezery asi znáte. Místo obyč ťuknutí do mezerníku stisknete kombinaci kláves ctrl + shift + mezerník.

Žádná velká novina, šperkařko, co tam máš dál?

2) Zalomení

Na blogu, který frčí na wordpressu, bohužel s wordovským trojstiskem nepochodíme. Díky své báječné korektorce (nemyslím sebe) jsem ovšem objevila wordpressácký plugin Zalomení, který mi odteď trhá trny z paty blogových příspěvků.

Teda, pokud zrovna netvořím v pluginu Elementor, protože na něj je Zalomení krátké. A díky tomu, tramtadadá, jsem učinila svůj aktuálně největší a nejradostnější objev (technicky zdatnější čtenáře prosím o projev empatie třeba aspoň potlačením smíchu):

3)   

neboli pevná mezera html jazykem – stačí ji v html editoru nemilosrdně nasardinkovat mezi dvě slova, která toužíte (nebo vás s tím prudí vaše oblíbená korektorka) mít pevně připojena k sobě. ❤

Ou jé! Svět je správně a mezery s ním. :)

Heleď, ty mezerofilko, a cos to říkala na začátku o tom novým e-booku?

Nó, nejdřív jsem říkala, že bude! Brzo! Jakože je to už fakticky na spadnutí. A mezitím už to spadlo. E-book je připraven obšťastňovat širokou veřejnost tadyhle. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *