Přivítej jaro s propiskou v ruce. Povídkou, básní, textem k písničce, novelou, románem...

Vypsaný jaro se šperkařkou textů

Tohle není kurz, ve kterým se naučíš dělat to „správně“. Naopak. Vypsaný jaro je bezpečný virtuální časoprostor, ve kterým si dovolíš psát, jakkoli (dokonce i nudně, trapně, jednoduše, vážně, nevážně) a cokoli zrovna potřebuješ.

Cílem není stvořit dokonalý dílo, ale psát. Užít si proces a neřešit výsledek. Hrát si. Trénovat, zlepšovat se, stát se součástí party lidí s podobným zájmem a viděním světa. A nechávat se překvapit. Mnou i sebou samým.

JAK TO BUDE PROBÍHAT?

Každý čtvrtek ti po dobu 3 měsíců pošlu inspiraci. Někdy online v e-mailu, někdy offline opravdickou poštou.

Celkem tě čeká 12 stanovišť. Budou se střídat. Konkrétně:

6× spisovatelská
rozcvička


Nahodíme tvý múze udičku pomocí
obrázku, fotky nebo úryvku příběhu.

3× offline
překvápko


Kreativní výzva. Pošlu ti v balíčku všechno, co budeš k jejímu splnění potřebovat.

3× online
autorské čtení


Sejdeme se online ve virtuální
kavárničce a přečteme si svá díla.

Šperkařka textů

Tak si to ještě shrnem...

Komu se Vypsaný jaro zrodilo v hlavě?

Ahoj, já jsem Martina Heš a nad kávou šperkuju texty, svoje i vaše. Jsem copywriterka, korektorka, povídkářka z tria Povidkarky.cz a autorka Povídkového nenávodu. A fanynka Vypsaný fixy, no jasně.

Loni na podzim mi vyšla první knížka, novela Tvůrčí restart: Lázně pro spisovatele v krizi. Baví mě randit nejen s múzami, ale i s tvůrčími bloky.

Ráda se toulám kolem řeky, čtu a hešuju hecuju lidi k psaní. ;)

Martina Heš, šperkařka textů

Uvidíme se?

KDY?

Startujeme ve čtvrtek 1. dubna.
A není to apríl. ;)

KDE?

Sejdeme se v uzavřené podpůrné FB skupině, odkaz najdeš v prvním e-mailu.

ZA KOLIK?

1982 Kč za celý jaro.
(V přepočtu cca 160 Kč na týden.)

Ohlasy účastnic ostatních šperkařčích kurzů a výzev (Vypsaný jaro má letos premiéru)

„Jako nechápu!!! Celou dobu, co jsem psala, jsem se tu usmívala jako měsíček na hnoji, šlo to krásně, příběh se mi odvíjel před očima. Je možná krátký, ale mně se líbí. DĚKUJU!“

– Míša K. o Povídkovém nenávodu

„Během těchto tří dnů jsem si uvědomila, jak moc bych si přála být v kontaktu s dalšími lidmi, kteří píší. Zatím mě vlastně ani nenapadlo někoho takového hledat. Ale teď, když jsem pocítila, jak je skvělé si s někým, kdo taky píše, vzájemně popovídat o zkušenostech a tak, už asi nemůžu jinak. Marti, mooooc ti děkuji, protože tohle je pro mě asi ten největší aha moment, který mi právě teď mění život. A přesně, jak jsi řekla, teď chci psát a tvořit mnohem víc než kdy předtím. Tohle rande pro mě bylo vážně suprové. Moc jsem si to užila.“

– Janča M. o výzvě Rande s tvůrčím blokem

„Zírám a nechce se mi tomu ani věřit. Já píšu! Dokonce jsem dostala nápad na knihu, to jsem vůbec nezamýšlela. Chtěla jsem jen procvičovat psaní. Nevím, jak se ti to povedlo, ale podařilo se ti odšpuntovat vřídlo, a vše, co kdesi hluboko dřímalo, se dere na povrch. Díky!“

– Jana V. o online kurzu Vytvořte si psací návyk za 21 dní

Máš otázky? Mám odpovědi.

Mrkni na FAQ níže nebo mi napiš na hes@sperkarka-textu.cz 😊

Pokud tě baví tahle stránka a pokud tě baví psát, jsem si jistá, že tě bude bavit i Vypsaný jaro. Ale pokud náhodou ne, dej mi vědět – vrátím ti do 14 dnů od nákupu peníze. Neriskuješ nic.

Potkáme se vždycky koncem měsíce online na Zoomu – v den a hodinu, kterou si odhlasujeme ve FB skupině. Účast není povinná, jen velmi doporučená. Tahle setkání jsou totiž vždycky boží. Strachy a bloky jsou na čtení srdečně zvány spolu s tebou! Jak je znám (a že je znám důvěrně), bude je to bavit jen prvních pár minut a pak si nás přestanou všímat. ;)

14denní garance vrácení peněz

Zjistíš-li, že ses s nákupem unáhlil/a nebo ti zkrátka Vypsaný jaro nesedlo, dej mi do dvou týdnů od zaplacení vědět. Peníze ti pak vrátím obratem.