CENÍK

Ceník textového šperkaření

korektura
LIGHT

Posvítím si na přešlapy gramatické, pravopisné i typografické. Na stylistické kostrbatosti upozorním, ale nepouštím se do návrhů, jak s nimi zatočit.

korektura
CORE

Neboli NA DŘEŇ. :) Kromě gramatiky, pravopisu a typografie spolu komplet vyšperkujeme všechny stylistické nedokonalosti.

65 Kč/NS

85 Kč/NS

copyediting

Jak se liší dobrý text od skvělého textu? Pošlete mi k pomazlení ten svůj a já vám to ukážu.

copywriting

Víte nebo tušíte, co chcete světu říct (napsat), ale nejde vám to od ruky? Ta moje to vezme za vás.

350 Kč/hod.

450 Kč/hod.

Ceníkové FAQ

NS – normostrana – je 1 800 znaků včetně mezer. Kolik má váš text normostran, zjistíte snadno: ve wordovském dokumentu kliknete vlevo dole (případně v záložce Revize) na počet slov. Objeví se vám tabulka, ve které najdete odpověď.

Inu, on to není ani tak zmatek, jako spíš nutnost. :) Korekturám totiž, na rozdíl od copy, nepředchází zákulisní činnosti, bez kterých by se výsledný skvělý text nemohl zrodit. Jako třeba nastudování tématu, seznamka se záměrem textu a  cílovým čtenářem, rande s múzami… A pak teprve první hrubý nástřel a jeho následné šperkování. I za jednou normostranou často stojí hodiny kreativní dřiny. Kterou miluju. ❤

Ha! Ráda. Je to takhle. CORE: pokud v textu narazím na slova, věty nebo souvětí, kde drhne byť sebemenší detail, dostanete ode mě komentář s několika tipy, jak danou pasáž uhladit, aby text příjemně plynul a čtenáře nerušil. COPYEDITING: představímeli-si text jako dům, celý ho rozbořím a postavím znovu, jinak, lépe. :) Budou tomu ovšem předcházet zákulisní činnosti, o kterých se zmiňuju v předchozí otázce.

Ve Wordu, prosím. Používám režim sledování změn: super vychytávku, díky které si ve výsledném textu projdete moje úpravy jednu po druhé a sami se rozhodnete, jestli je přijmete, či nemilosrdně zamítnete. Pokud máte text pouze v PDF, poperu se s tím, ale počítejte s delší dobou dodání.

Korekturu textu do 5 normostran vám s radostí provedu během 48 hodin, nebudu-li plně vytížena (zakázkami či potomstvem). U delších se domluvíme. Copy zakázky budeme taktéž řešit individuálně, dvojnásobná radost included.

Máte desítky, stovky, tisíce či miliony normostran? Napište mi na hes@sperkarka-textu.cz. Něco vymyslíme.