Tvůrčí restart: Lázně pro spisovatele v krizi, moje literární prvotina, je o lásce k psaní, ale i o hluboké marnosti a zoufalství spisovatele, kterého opustila múza.

Jednoho dne nachází hlavní hrdina Jakub ve schránce tajemný poukaz, který mu do žil vlije naději na nový začátek…

Tolik na úvod. Ještě jsi knihu nečetl(a)? Koupit ji můžeš třeba tady (nebo v kterémkoli knižním e-shopu). Anebo mi napiš na hes@sperkarka-textu.cz, moc ráda ti pošlu jeden kousek i s věnováním.

A teď k té obálce a jejím tajemstvím, jo?

Tvurci restart obalka

TAJEMSTVÍ 1.: DÉJA VU

Takhle vypadaly úplně první návrhy od grafičky a ilustrátorky Moniky. Když jsem uviděla návrh číslo dvě, zažila jsem – jak by řekl Stephen King – ten pocit, co se dá popsat jen těmi francouzskými slovy. Déjà vu.

Že jsem měla přesně tuhle představu o obálce mi došlo až ve chvíli, kdy jsem ji uviděla nakreslenou. Jakub, jeho stín a před nimi se něco otevírá. Volba byla jasná a pak už jsme jen ladily detaily.

Tvůrčí restart obálka

TAJEMSTVÍ 2.: REST & ART

Velká část příběhu se odehrává v lázních pro spisovatele v krizi a ty lázně se jmenují Tvůrčí restart. Od začátku jsem proto věděla, že chci na obálce zvýraznit tuhle slovní hříčku. REST jako odpočinout si a ART jako umění.

TAJEMSTVÍ 3.: STÍN

Jakubův stín je jeho vnitřní kritik a múza současně. Když se na něj zadíváš zblízka, asi tě nepřekvapí, že v jedné ruce drží tužku a v druhé sklenku vína.

TAJEMSTVÍ 4.: KRUHY

Jakub je spisovatel v krizi. Roky se točí v kruhu: cokoli napíše, podrobí nemilosrdné vnitřní kritice a smaže. Každý den začíná znovu… a končí zase stejně. Právě tohle představujou kruhy, ve kterých Jakub na obálce stojí.

TAJEMSTVÍ 5.: FAKT TAJEMSTVÍ

Ať dostojím názvu článku aspoň v jednom bodě, páté tajemství zůstane tajemstvím. Hehe. Máš tip, co by to mohlo být? Napiš mi. Jestli se trefíš, pošlu ti knížku. :)

A pokud taky rád(a) píšeš, přidej se do FB skupiny spřízněných duší: Spisovatelské cappuccino. Těším se tam na tebe!

Tvůrčí restart v Coffee parku